Deklaracja dostępności
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-02-09.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 28.03.2024 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych .
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Katarzyna Janota, katarzyna.janota@zos.koszalin,pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 947216010. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład poprzez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.
PARK WODNY KOSZALIN / SIEDZIBA ZOS SP. Z O.O., KOSZALIN UL. REKREACYJNA 14.
Wejście do budynku Zarządu Obiektów Sportowych Sp. z o.o. znajduje się na poziomie zerowym Parku Wodnego Koszalin i jest zadaszone. Budynek jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością. Istnieje możliwość umówienia spotkania z klientem na parterze. Wejście do budynku nie ma progu, a drzwi otwierają się automatycznie. Toalety dla osób poruszających się na wózkach znajdują się na wszystkich dostępnych kondygnacjach.
W budynku trzykondygnacyjnym Zarządu Obiektów Sportowych Sp. z o.o. w Koszalinie schody i balustrady schodów są zgodne z prawem budowlanym. Na parterze holu głównego po lewej stronie znajduje się winda, która umożliwia osobom niepełnosprawnym na przedostanie się na wyższe kondygnacje. Toalety dla osób poruszających się na wózkach znajdują się na parterze budynku.
W budynku Zarządu Obiektów Sportowych Sp. z o.o. w Koszalinie nie ma zamontowanych pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indykacyjnych.
Natomiast baseny i strefa Wellness dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Przy basenie rekreacyjnym i sportowym dostosowano szatnie, prysznice i toalety dla osób niepełnosprawnych.
Dla potrzeb osób niepełnosprawnych basen został wyposażony w podnośniki basenowe i wózki. W strefie Małego SPA znajduje się winda umożliwiająca przemieszczenie się pomiędzy kondygnacjami.
Na terenie Zarządu Obiektu Sportowych Sp. z o.o. znajduje się parking z wyznaczonymi miejscami postojowymi dla osób z niepełnosprawnością - 14 miejsc.
Do budynku Zarządu Obiektów Sportowych Sp. z o.o w Koszalinie można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Na terenie budynku Zarządu Obiektów Sportowych nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA, KOSZALIN UL. ŚNIADECKICH 4.
Wejście główne do Hali Widowiskowo-Sportowej dla publiczności znajduje się przy ulicy Śniadeckich 4 od strony kompleksu Politechniki Koszalińskiej. Wejście techniczne do obiektu, w tym wejście dla pracowników, znajduje się natomiast od strony ulicy Chrząszczyńskiego. Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością. Hala dysponuje windą, jak również bramą wjazdową dla samochodów osobowych i dostawczych. Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze obiektu. Ponadto na czas imprez o charakterze masową istnieje możliwość otwarcia dodatkowej liczby wejść do obiektu.
W Hali Widowiskowo-Sportowej do dyspozycji jest winda znajdująca się w korytarzu głównym, od strony wejścia technicznego do obiektu. Winda umożliwia przemieszczanie się na poziom -1, parter, poziom 1 i poziom 2. Ponadto w budynku znajdują się schody i balustrady schodów, które są zgodne z prawem budowlanym. Ponadto, zgodnie z opinią ekspertów ds. bezpieczeństwa na terenie areny głównej przebywać może maksymalnie 4500 osób.
W Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie nie ma zamontowanych pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indykacyjnych.
Na parkingu Hali Widowiskowo-Sportowej znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
KOMPLEKS SPORTOWO-REKREACYJNY "GWARDIA", KOSZALIN UL. FAŁATA 34.
Wejście do budynków hal sportowych i budynku administracyjno-hotelowego znajduje się na poziomie zerowym; wejście do budynku Hali Sportów Walki i budynku administracyjno- hotelowego jest zadaszone; do hali sportowej „Gwardia” nie posiada zadaszenia. Budynki te są dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową; wejścia nie posiadają progów; toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się w halach sportowych na poziomie zerowym; budynki hal sportowych są jednokondygnacyjne, a budynek administracyjno-hotelowy dwukondygnacyjny.
Stadion sportowy jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W dwukondygnacyjnym budynku admin.-hotelowym schody i balustrady schodów są zgodne z prawem budowlanym; budynek nie posiada toalet dla osób niepełnosprawnych;
W budynku admin.-hotelowym i halach sportowych nie ma platform, informacji głosowych i pętli indukcyjnych; wejście główne na stadion piłkarski posiada pochylnię – wjazd dla osób na wózkach i wyznaczone miejsca na trybunach.
Na terenie obiektu sportowego, przed wjazdem na stadion piłkarski, znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych; na parkingach przed halami sportowymi nie ma miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych;
Na teren obiektu sportowego ZOS Sp. z o.o. w Koszalinie przy ul. Fałata 34 mogą wchodzić osoby z psami asystującymi i psami przewodnikami;
Na terenie obiektu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
STADION "BAŁTYK", KOSZALIN UL. ANDERSA 16.
Na teren obiektu można wejść bramami znajdującymi się od ulicy Andersa oraz Stawisińskiego. Dodatkowo na terenach Stadionu Bałtyk znajdują się budynki użytkowane przez lokalne kluby sportowe, m.in. KKPN Bałtyk Koszalin oraz KL Bałtyk Koszalin. Szatnie dla sportowców znajdują się w budynku głównym, jak również w budynku trybuny głównej.
Na terenie obiektu nie ma dostępnej windy. W budynkach tj. w budynku głównym, jak również w budynku trybuny głównej, znajdują się schody i korytarze użytkowane przez korzystających z obiektu.
Na terenie Stadionu Bałtyk nie ma zamontowanych pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indykacyjnych.
W bezpośredniej okolicy Stadionu Bałtyk znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Na teren Stadionu Bałtyk można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Na terenach Stadionu Bałtyk nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
HALA PTS, KOSZALIN UL. ORLA 14.
Obiekt posiada jedno wejście główne, dostępne w godzinach otwarcia hali. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, na terenie obiektu znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób z problemami ruchowymi.
Hala PTS przy ulicy Orlej to obiekt parterowy. W obiekcie nie ma ani schodów ani windy. Dostęp do wszystkich pomieszczeń w hali jest możliwy za pomocą przemieszczania się po korytarzach hali. Ze względu na brak schodów oraz wysokich progów, po obiekcie swobodnie poruszać można się również wózkiem inwalidzkim.
W hali PTS przy ul. Orlej w Koszalinie nie ma zamontowanych pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indykacyjnych.
W bezpośredniej okolicy nie znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do hali PTS przy ulicy Orlej można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Na terenie hali przy ulicy Orlej nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
OBIEKTY SPORTOWE ORLIK 2012, KOSZALIN ul. Głowackiego, Osiedle Raduszka ul. Łubinów, ul. Wenedów, Osiedle Jamno-Łabusz ul. Orlików, Osiedle Unii Europejskiej ul. Holenderska.
Orliki to obiekty otwarte, zewnętrzne posiadające parterowe budynki szatniowo- sanitarne. Całość dostępna dla osób niepełnosprawnych.
Na Koszalińskich Orlikach nie ma korytarzy, schodów i wind.
Na Koszalińskich Orlikach nie ma zamontowanych pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indykacyjnych.
Orliki nie posiadają parkingów z miejscami wyznaczonymi dla osób niepełnosprawnych.
Na Koszalińskie Orliki można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Na terenie koszalińskich Orlików nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
Główne wejście do budynku jest zadaszone i posiada podjazd dla osób na wózkach inwalidzkich. Na parterze znajduje sie toaleta dla osób niepełnosprawnych.
Na 1 piętro budynku, gdzie znajduje się widownia basenu sportowego oraz hali sportowej, przy schodach zamontowana jest winda dla osób na wózkach inwalidzkich. Schody i balustrady schodów są zgodne z prawem budowlanym.
Obiekt nie ma zamontowanych pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indykacyjnych.
Natomiast baseny dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Przy basenie sportowym dostosowano szatnie, prysznic i toaletę dla osób niepełnosprawnych.
Dla potrzeb osób niepełnosprawnych basen został wyposażony w podnośnik basenowy oraz wózek inwalidzki do poruszania się po basenie.
Na parkingu przed obiektem znajduje się parking z wyznaczonymi miejscami postojowymi dla osób z niepełnosprawnością - 4 miejsca.
APLIKACJE MOBILNE
Serwis BIP Zarządu Obiektów Sportowych Sp. z o.o. w Koszalinie nie posiada dedykowanej aplikacji mobilnej. Serwis zbudowany został w oparciu o metodę "Responsive Web Design", dzięki której automatycznie dostosowuje wyświetlanie do rozdzielczości oraz wielkości ekranu.